Strojový překlad do dalších jazyků: 

2. kolo soutěže skončilo. Jaký bude verdikt poroty?

Dne 16. 4. 2019 oficiálně skončilo 2. kolo letošního ročníku vědomostní soutěže. Kteří z finalistů se umístí na prvních třech místech v obou kategoriích? To rozhodne porota na svém zasedání 2. 5. 2019
a výsledky se dozvíte na webových stránkách soutěže 6. 5. 2019.

Porota na zasedání také vybere nejlepší literární práce, které ji nejvíce zaujaly. Vybrané literární práce budou předneseny předními českými umělci na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže, které letos proběhne 5. 6. 2019 v kostele svatého Václava v Opavě.

Odměněni budou nejen vítězové kategorií a ocenění za literární práce, ale i všichni finalisté. Připraven je bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na přední české umělce
a hudební vystoupení skupiny Zrní. Součástí doprovodného programu pro zúčastněné bude prohlídka Historické výstavní budovy Slezského zemského muzea a zároveň Národního památníku II. světové války v Hrabyni.

Vítězové obou kategorií a ocenění za literární práce se mohou kromě věcných darů těšit také na výlet, který se uskuteční již od odpoledních hodin 5. 6. až do dne 6. 6. 2019 dopoledne. Součástí výletu bude například exkurze do České televize či do Světa Techniky v Ostravě. Vítězové se dále zúčastní vzdělávacího programu Slezského zemského muzea a prohlídky Opavy s průvodcem.

Děkujeme všem soutěžícím. Otázky letošního ročníku nebyly jednoduché! Finalistům přejeme hodně štěstí a v napětí očekáváme výsledky soutěže. Těšíme se na setkání při slavnostním vyhlášení výsledků, kam jste všichni srdečně zváni. Pokud se slavnostního vyhlášení výsledků chcete zúčastnit, prosím, informujte tajemnici soutěže Mgr. Terezu Feltlovou, a to nejpozději do 10. 5. 2019.

Vyhlašovatelé soutěže
Záštitu nad soutěží převzali
Partneři soutěže
SZMO_logo3_2013 logo epocha logo stachema logo rex logo nsnp cmyk logo kalich logo karolinum logo kašpar logo KD
Mediální partneři
logo history logo junior logo kladenske listy logo radio relax logo monitora