Strojový překlad do dalších jazyků: 

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne 5. června v Opavě

Předání cen vítězům

Slavnostní vyhlášení výsledků 14. ročníku soutěže a předání cen vítězům, finalistům a nejaktivnějším školám proběhne ve středu 5. června 2019 v kostele sv. Václava v Opavě. Všichni finalisté obdrží účastnický diplom a věcné ceny. Soutěžícím, jejichž literární práce porota ocenila zvláštní cenou, bude předána skleněná plastika, diplom a další věcné ceny od partnerů soutěže. Vítězové obou kategorií získávají jako hlavní cenu skleněnou vázu. Účastníci soutěže, kteří se umístili na prvních třech místech v každé kategorii, obdrží diplom s uvedením kategorie, pořadím, na němž se umístili, a věcné ceny. Nejaktivnější školy, které se umístily na prvních pěti místech, obdrží vstupenky zdarma až pro 50 žáků do Památníku Lidice nebo NKP ležáky se vzdělávacím programem a publikace Památníku Lidice. První nejaktivnější škola navíc obdrží autobusovou dopravu zdarma na slavnostní vyhlášení vítězů soutěže. Nejaktivnější školy, které se umístily na 6. až 10. místě obdrží publikace Památníku Lidice. Na oceněné také čeká exkurze v Opavě a Ostravě ve dnech od odpoledne 5. 6. až do dopoledne 7. 6. 2019.

Na účastníky slavnostního vyhlášení čeká bohatý kulturní program. Shlédnou hudební vystoupení skupiny Zrní. Vybrané literární práce budou přečteny předními českými umělci.

Oceněným soutěžícím, finalistům a aktivním školám budou v případě jejich neúčasti na slavnostním vyhlášení ceny zaslány poštou.

Program slavnostního vyhlášení výsledků 5. června 2019, který se uskuteční v kostele sv. Václava, Opavská kulturní organizace – Dům umění, Pekařská 12, 746 01 Opava

10:00 – 10:45   Registrace finalistů

Oficiální program

10.50               Slavnostní fanfáry – zahájení programu

10:51 – 10:53   Přivítání hostů, sponzorů, vítězů, finalistů a škol

10:53 – 11:00   Projevy hostů

11:00 – 11:15   Představení projektu – Skryté příběhy                               

11:15 – 11:20   Slovo o soutěži

11:20 – 11:35   Předání ocenění finalistům soutěže

11:35 – 11:40   Čtení oceněných literárních prací

11:40 – 11:45   Předání cen poroty

11:45 – 11:50   Čtení oceněných literárních prací

                        Slavnostní fanfáry

11:55 – 12:05   Předání cen vítězům obou věkových kategorií a nejaktivnějším školám

12.05 – 12.35   Hudební vystoupení skupiny Zrní

12:35 – 12:40   Závěrečné slovo a pozvání k prohlídce Historické budovy Slezského zemského muzea a Národního památníku II. světové války v Hrabyni.

12:40               Slavnostní fanfáry  

Doprovodný program 

13:15 – 17:00   Prohlídka Historické budovy Slezského zemského muzea a Národního     památníku II. světové války v Hrabyni. Školy obdrží ráno při registraci harmonogram s plánem prohlídky. Prohlídky budou probíhat organizovaně.

 

Vybrané literární práce budou předčítat přední čeští umělci (Máša Málková a Norbert Lichý).

Finalisté, ocenění a organizované školní skupiny obdrží po slavnostním vyhlášení bagetu a pití.

Pro jednotlivé účastníky a menší skupiny, kteří přijedou na vyhlášení veřejnou dopravou, bude zajištěna autobusová doprava z Opavy do Hrabyně na prohlídku Národního památníku II. světové války s výkladem a následně autobusová doprava z Hrabyně do Opavy na navazující spoje.

Vítězové a ocenění za literární práce mají zajištěné ubytování zdarma od 5. do 7. 6. v Opavě. Již dne 5. 6. 2019 po prohlídce pro účastníky slavnostního vyhlášení bude následovat podvečerní program pro vítěze a oceněné od 18 hodin v Historické budově Slezského zemského muzea. Součástí dvoudenní exkurze vítězů bude například návštěva České televize či Světa Techniky v Ostravě. Vítězové se zúčastní vzdělávacího programu Slezského zemského muzea a prohlídky Opavy s průvodcem. Podrobnější informace obdrží vítězové e-mailem.

Vyhlašovatelé soutěže
Záštitu nad soutěží převzali
Partneři soutěže
SZMO_logo3_2013 logo epocha logo stachema logo rex logo nsnp cmyk logo kalich logo karolinum logo kašpar logo KD
Mediální partneři
logo history logo junior logo kladenske listy logo radio relax logo monitora